PŘEDSTAVUJEME VÁM NOVINKU ULTRA TENKÁ BŘIDLICE

ULTRA TENKÁ BŘIDLICE jsou velmi tenké břidlicové desky, zachovávající krásu struktury přírodního kamene. Díky unikátní technologii je každá deska ULTRA TENKÁ BŘIDLICE originálem s neopakovatelnou kresbou, která vdechne prostoru jedinečnou přírodní atmosféru.

ULTRA TENKÁ BŘIDLICE jsou velmi tenké břidlicové desky, zachovávající krásu struktury přírodního kamene. Díky unikátní technologii je každá deska ULTRA TENKÁ BŘIDLICE originálem s neopakovatelnou kresbou, která vdechne prostoru jedinečnou přírodní atmosféru.

Desky ULTRA TENKÉ BŘIDLICE jsou ideální pro dekorativní a zároveň praktické obložení všech interiérů (koupelen, kuchyní, hal, obývacích pokojů, stěn, dveří, stropů, skříní a veškerého nábytku), ale i exteriérů (např. fasád). ULTRA TENKÁ BŘIDLICE je vlastně dýha se skutečným kamenným povrchem. Pomocí unikátní metody při výrobě je možné získat mnoho velmi tenkých břidlicových tabulek z těch nejkrásnějších břidlicových bloků na světě. Každá deska je sama o sobě jedinečná a svým vzhledem vzbuzuje pocit opravdové břidlicové desky. Propojení vlastností břidlice s moderními technologiemi dává deskám neuvěřitelnou pružnost i nízkou hmotnost, takže nic nebrání jejich využítí jak v interiéru tak v exteriéru.

Největší výhody tohoto materiálu jsou:

  •  tloušťka 1-1,5 mm
  • snadná aplikace

  • jednoduchá manipulace

  • výřezy vykružovacím kotoučem, řezaní kotoučovou pilou

  • hrany na 45° pomocí brusného papíru

  • lepení pomocí kartušového lepidla

  • vhodné na lehké příčky, fasády, obložení krbů

  • díky tenkosti je velmi ohebný - možnost vytváření rádiusů

Ultratenká břidlice je ideálním materiálem pro dotvoření originálních interiérů. Architektům a designérům poskytuje nečekané možnosti použití jako s jiným kamenem či dřevem. Navzdory své minimální tloušťce, která se pohybuje mezi 1 - 1,5 mm, si zachovává krásu struktury přírodního kamene. Břidlicové listy jsou určené pro dekorativní a zároveň praktické obložení všech interiérů, jako koupelen, kuchyní, hal, obývacích pokojů, ale také stěn, dveří, stropů, skříní a veškerého nábytku), ale i exteriérů (například fasád). Dýha se získává odštěpením tenké vrstvy z velkoformátového kamenného bloku. Ta je následně zpevněna polyesterovou pryskyřicí. Neopracovaný povrch a hra barevných tónů v jednotlivých vrstvách břidlice činí z každého plátu dýhy unikát a smyslový zážitek. Díky tomu jsou rozdíly ve struktuře a barvě zcela běžné a nejsou považovány za nedostatek. Propojení vlastností břidlice s moderními technologiemi dává břidlicovým plátům neuvěřitelnou pružnost umožnující vytváření rádiů, nízkou hmotnost a snadnou aplikaci. Ultratenké pláty je možné pro zvýšení efektivnosti podsvítit.